Newsletter / TS Raport 
Zamów

Materiały do budowy form 

13 marca 2020

Inteligentny system magazynowy w STRACK Normalien

SZYBKIE I SKUTECZNE URUCHOMIENIE SYSTEMU

Od połowy 2019 roku STRACK Normalien pracuje nad nowym, inteligentnym systemem przechowywania i kompletacji małych części, który jest częścią marki AutoStore i obsługuje odbiór i wysyłkę towarów.

„Możemy teraz zagwarantować dostawę standardowych komponentów w ciągu 24 godzin." - z dumą informuje Guido Fastenrath, dyrektor ds. zarządzania materiałami. -„Celem jest również utrzymanie wskaźnika błędów dla dostaw zbliżających się do zera."

Innowacyjny system optymalnie wykorzystuje dostępną przestrzeń i układa pojemniki magazynowe w modułowy, kompaktowy sposób. Oznacza to, że w magazynie można przechowywać140 000 artykułów ze standardowego asortymentu. „Celowo wybraliśmy system chaotycznego magazynowania (system składowania dynamicznego), aby poprawić wykorzystanie przestrzeni i uniknąć pustych powierzchni” - wyjaśnia Fastenrath.

Cztery roboty przejmują przechowywanie i zamawianie małych części. „Oznacza to, że nasi pracownicy kompletujący zamówienia pokonują mniejsze odległości. Towary przychodzą teraz do nich, a nie na odwrót. Pozwala to zaoszczędzić ogromną ilość czasu, a zamówione przedmioty można pobierać jeszcze szybciej i bardziej efektywnie”.

Druga część systemu magazynowania pracuje przy produkcji standardowego zespołu suwakowego PowerMax®, który jest stosowany na całym świecie w produkcji dużych narzędzi, zwłaszcza w przemyśle motoryzacyjnym. Dwa roboty dostarczają komponenty bezpośrednio na stół montażowy, co również skraca ścieżkę, a tym samym czyni montaż bardziej wydajnym.

Roboty są wyjątkowo energooszczędne i zużywają zaledwie 0,1 kW/h. Oznacza to, że wszystkie roboty potrzebują tylko tyle energii na godzinę co toster. Jeśli jeden robot ulegnie awarii, inny robot może przejąć jego zadania.

Sztuczna inteligencja systemu przechowywania automatycznie uczy się, które produkty są często sprzedawane i przechowuje je tak, aby były łatwo dostępne. AutoStore jest kontrolowany przez system zarządzania magazynem (LVS), który przechowuje informacje o tym, który artykuł jest w której lokalizacji. LVS komunikuje się za pośrednictwem interfejsu internetowego z wewnętrznym systemem ERP firmy STRACK (ERP = Enterprise Resource Planning), który między innymi udostępnia dane zamówienia.

SZTUCZNA INTELIGENCJA OPTYMALIZUJE PRODUKCJĘ

AUTOMATYCZNY SYSTEM PALETYZACJI PowerMax®

Jako kolejny system optymalizacji produkcji opatentowanych standardowych suwaków PowerMax®, STRACK Normalien wprowadził zautomatyzowany system paletyzacji.

„Innowacyjne systemy pozwalają dostarczać naszym klientom produkty, które są jeszcze bardziej wydajne”, mówi Guido Fastenrath, dyrektor ds. zarządzania materiałami. „Ponadto, jako jeden z wiodących dostawców standardowych części w Europie, robimy ważny krok w kierunku Przemysłu 4.0”.

Sztuczna inteligencja, oprogramowanie do zarządzania produkcją (MMS), niezależnie planuje i kontroluje produkcję na obrabiarkach.
Wymagane dane zamówienia pochodzą z wewnętrznego systemu ERP firmy. Dzięki temu MMS oblicza czasy dostawy, frezowania i ustawiania oraz nadaje priorytet zamówieniom i automatycznie dostosowuje się do zmian w planie produkcji. Maszyny pracują przez całą dobę na trzy zmiany, jedna zmiana pracuje całkowicie autonomicznie. MMS jest dostarczany przez dostawcę rozwiązań automatyzacyjnych - firmę Fastems.

Na górę