Newsletter / TS Raport 
Zamów

Nowy system chłodzenia w KRADEX 

12 października 2015

"Biorąc pod uwagę upały jakie napłynęły do Polski pod koniec lipca, inwestycja w układ chłodzenia już się nam zwróciła, ponieważ wydana kwota jest mniejsza od potencjalnych strat, które powstałyby w wyniku wielodniowych przestojów przegrzanych maszyn. Na szczególną uwagę zasługuję fakt, że firma Wadim Plast zrealizowała inwestycję kompleksowo pod klucz bez przerywania ciągłości produkcji." - Robert Radzikowski, Kradex.

KRADEX jest wiodącym na polskim rynku i liczącym się na rynku europejskim, producentem obudów do elektroniki. Oferta adresowana jest do szerokiego grona klientów, poczynając od dużych firm komputerowych i elektronicznych a skończywszy na małych producentach i innych drobnych odbiorcach.

W bieżącym roku firma rozpoczęła proces modernizacji infrastruktury parku maszynowego. Za priorytet została przyjęta przebudowa istniejącego systemu chłodzenia. Biorąc pod uwagę wiele opinii, zwrócono się do Wadim Plast, jako eksperta w dziedzinie chłodzenia przemysłowego, o opracowanie projektu, dostarczenie urządzeń chłodzących i wykonanie nowego systemu chłodzenia.

Wadim Plast przy współpracy z dostawcą urządzeń chłodniczych włoską firmą FRIGEL z Florencji, oddała do użytku po 2 miesiącach prac jednoobiegowy system chłodzenia oleju i form.

Jako źródło chłodu zastosowano energooszczędne chłodnie sprężarkowe FRIGEL 3HM75 o mocy chłodzenia 71 kW każda, dla warunków 15/25. Chłodnie posiadają sprężarki spiralne, wentylatory odśrodkowe (do transportu i odzysku ciepła), napędzane silnikami bezszczotkowymi z płynną regulacją prędkości obrotowej oraz ekologiczny gaz chłodniczy R407 C. Centralny panel sterowania PMR 6 odpowiada za pracę każdej chłodni sprężarkowej. W zależności od potrzeb mogą pracować jedna lub dwie chłodnie sprężarkowe. Schłodzone w sprężarkach medium (37% glikol propylenowy - ekologiczny prod. BORYSZEW ERG), posiadające wszelkie niezbędne inhibitory korozji chemicznej i mikrobiologicznej, dostaje się do izolowanego cieplnie dzielonego zbiornika, wykonanego w całości przez Wadim Plast. Zestaw pompowy główny tłoczy medium na obieg główny.

Regulacja ciśnienia medium odbywa się poprzez falownik. Nastawa ciśnienia w układzie może wynosić nawet 2 – 2,5 bar, co świadczy o odpowiednim dobraniu średnicy rur i energooszczędnej pracy systemu pomp.

Ogrzane przez układ medium kierowane jest do filtra (ostrzeżenie na panelu sterowania PMR 6 informuje o stopniu jego zabrudzenia).

Obecny nowy system chłodzenia w firmie KRADEX posiada odpowiedni zapas mocy chłodzenia. Wzrosło znacząco bezpieczeństwo pracy urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Na jesieni układ zostanie wzbogacony o odpowiedniej wielkości chłodnię wentylatorową.

Freecooler znacząco zmniejszy zużycie energii elektrycznej całego systemu w zimie.

 

KRADEX dostarcza obudowy do elektroniki od 1985 roku

Jesteśmy najwiekszym w Polsce producentem obudów z tworzyw sztucznych na potrzeby elektroniki. Mamy ponad 2000 odbiorców krajowych i zagranicznych.


Własna narzędziownia i biuro projektowe umożliwiają kompleksowe przygotowanie obudowy do nowego urządzenia od projektu detalu, poprzez wykonanie formy wtryskowej do wdrożenia produkcji wyprasek.

Indywidualne potrzeby - indywidualne rozwiązania

Realizujemy zamówienia indywidualne. Nasza wiedza, doświadczenie oraz rozwiązania technologiczne umożliwiają stworzenie produktu w pełni odpowiadającego potrzebom klienta. Gwarantujemy ciągłość produkcji oraz dostaw jak również wysoką jakość i powtarzalność (również przy dużych ilościach).

Małe potrzeby - są dla nas tak samo ważne

Zaplecze magazynowe o powierzchni 1000 m2 pozwala na utrzymanie wysokich stanów magazynowych, dzięki którym każde małe i średnie zamówienie jest realizowane w ciągu 24 godzin.

Solidny partner z wieloletnim doświadczeniem

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wciąż udoskonalanej technologii oraz własnej produkcji form wtryskowych jesteśmy w stanie zapewnić wysokiej jakości produkty przy zachowaniu atrakcyjnych cen. Własna narzędziownia pozwala na redukcję kosztów i pełną kontrolę nad procesem produkcyjnym.

 

Artykuł ukazał się w TS 75/2015

Na górę