Newsletter / TS Raport 
Zamów

Chłodzenie 

06 sierpnia 2019

Rewolucja w czynnikach chłodniczych - GWP już poniżej 450

W związku z mającą nastąpić w 2021 roku kolejną fazą europejskiego pułapu F-gazowego, Mitsubishi Electric Hydronic & IT COOLING SYSTEMS SpA (MEHITS) od 2019 roku oferuje, jako jedna z pierwszych, w swoich agregatach chłodniczych i pompach ciepła czynniki chłodnicze najnowszej generacji o znacznie obniżonym wskaźniku GWP (Global Warming Potential) – potencjale tworzenia efektu cieplarnianego.

MEHITS powstała w 2016 roku w wyniku przejęcia grupy DelClima - właściciela takich marek jak Climaveneta oraz RC - przez koncern Mitsubishi Electric.

MEHITS stosuje w swoich rozwiązaniach OPTEON XL41 (R454B) - dla całej platformy multi-scroll, oraz OPTEON XP10 (R513A) - dla całej platformy agregatów chłodniczych bezolejowych i śrubowych produkowanych w Europie. Rozwiązanie to jest postrzegane jako część inicjatywy środowiskowej firmy mającej na celu zapewnienie wydajnych, trwałych i długoterminowych rozwiązań na rynku europejskim.

R454B jest mieszanką czynnika A2L i R 234yf, która posiada GWP 466. Oferuje lepszą wydajność energetyczną, podobną pojemność i doskonałą kompatybilność z projektami systemów chłodzenia.

R513A jest nietoksycznym, niepalnym czynnikiem chłodniczym A1 o GWP 631. Jest to mieszanka czynnika R134a i R1234yf.

Wskazując na osiągnięcia firmy w zakresie rozwiązań przyjaznych środowisku, dyrektor generalny MEHITS, Carlo Grossi, powiedział: ”Byliśmy pierwsi, którzy promowali wśród najbardziej świadomych ekologicznie klientów agregaty śrubowe i odśrodkowe oparte na HFO, mianowicie R1234ze, łącząc również doskonałą wydajność. MEHITS wykorzystało swoje najnowocześniejsze centra badawczo- rozwojowe oraz współpracę z laboratoriami grupy Mitsubishi Electric, w celu przeprowadzania dogłębnych ocen różnych alternatywnych czynników chłodniczych i komponentów."

W rezultacie, dla naszych agregatów chłodniczych multi-scroll i HP wybraliśmy R454B. Okazało się to najlepszym rozwiązaniem, aby zminimalizować wpływ na środowisko i zużycie energii, a także poprawić wydajność chłodniczą.” - powiedział wiceprezes MEHITS Pan Hidekazu Tani.

Śrubowe i odśrodkowe agregaty firmy są również dostępne w wersjach R513A i R1234ze.

W sprawie stosowania czynnika R410A w naszych agregatach chłodniczych Multi-scroll i gamy HP zdecydowaliśmy się również na jego zamianę w zakresie niższych czynników chłodniczych GWP. Począwszy od drugiego kwartału 2019 roku linie produktów w tym zakresie będą stopniowo dostępne również w wersji R454B. Żadna inna firma nie oferuje tak szerokiego wyboru na rynku, staramy się rozpoznawać klientów mających różne potrzeby i ograniczenia.” – powiedział wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Pan Yoshiomi Araki.

Najnowszej generacji czynniki chłodnicze zostały opracowane z myślą o coraz bardziej rygorystycznych przepisach globalnych, przy jednoczesnym zachowaniu i poprawie wydajności w porównaniu z produktami, które zastępują, a także zachęcaniu do bardziej zrównoważonego wyboru czynników chłodniczych i projektów urządzeń.

Wadim Plast jest jedną z najbardziej doświadczonych firm w Polsce, zajmującą się kompleksowo chłodnictwem przemysłowym i systemami chłodzenia. Tworzymy, projektujemy, doradzamy, wykonujemy „pod klucz”. Wykorzystujemy w swoich rozwiązaniach, urządzenia chłodnicze najnowszej generacji (między innymi firmy Mitsubishi) z wykorzystaniem przyjaznych środowisku czynników chłodniczych.

Zapraszamy do współpracy.

Na górę