Newsletter / TS Raport 
Zamów

Materiały do budowy form 

16 stycznia 2019

STRACK NORMA – normalia zwiększające wydajność produkcji

Najnowsze produkty zostały zaprojektowane specjalnie pod kątem zwiększenia wydajności. Filtr Z7700 dla płynnego procesu produkcyjnego i długich okresów między konserwacjami, cyfrowy licznik Z5265 i przepływomierz Z7703 dla lepszej regulacji, a także mostek do układów chłodzenia Z7741 mogący łączyć kanały chłodzące bezpiecznie i pewnie.

Filtr Z7700 jest filtrem oleju lub wody opracowanym specjalnie dla małych przekrojów kanałów chłodzących lub chłodzenia konturowego. Wkłady filtra wykonane ze stali nierdzewnej aktywnie przeciwdziałają zanieczyszczeniom i związanej z tym redukcji przepływu, dzięki czemu idealnie nadają się do zastosowań ze spiekanymi laserowo wkładkami form i małymi otworami do chłodzenia wodą. Zastosowanie tego rozwiązania pozwala wydłużyć okresy między przeglądami. Filtr Z7700 można z łatwością zintegrować z obiegiem chłodzącym za pomocą nypla (Z7712) z jednej strony i szybkozłączki (Z7709) z drugiej.

Nowy licznik cyfrowy Z5265 nadaje się do zastosowań w tłocznictwie i szybkich formach wtryskowych, dlatego jest idealnym towarzyszem zarówno w inżynierii mechanicznej, jak i w technice automatyzacji. Podczas gdy mechaniczne liczniki liczą do dziesięciu milionów uderzeń, cyfrowy licznik Strack Z5265 umożliwia do 100 milionów zliczeń dzięki ośmiocyfrowemu wyświetlaczowi. Dzięki temu użytkownik może monitorować pracę narzędzi o wysokiej częstotliwości pracy do 1.000 cykli na minutę.

Nowy przepływomierz Z7703 firmy Strack Norma jest wszechstronny. Może być stosowany do sterowania, regulacji i odcięcia przepływu w poszczególnych obwodach chłodzenia narzędzi do formowania wtryskowego, bezpośrednio na narzędziu, na dobrze widocznej skali. Przepływomierz jest szczególnie przydatny do sterowania przepływem w obwodach chłodzenia o małych przekrojach, takich jak wkładki spiekane laserem lub otwory chłodzące o małej średnicy. Idealnie powinno się go stosować w połączeniu z filtrem kontroli temperatury Z7700.

Innowacyjny mostek do układów chłodzenia Z7741 w łatwy sposób dopasowuje odległości otworów chłodzących od 30 do 500 milimetrów w formach wtryskowych lub odlewniczych. Kompaktowy i stabilny system jest wszechstronny i zapewnia szczególnie wysoką elastyczność konstrukcji. Za jego pomocą można także zmieniać kierunek przepływu medium chłodzącego. Mostek Z7741 jest również odporny na agresywne media chłodzące.

Co więcej, Strack prezentuje nowe typy złączek, aby rozszerzyć swój program w zakresie regulacji temperatury i chłodzenia, umożliwiając klientom optymalną i wydajną kontrolę temperatury form wtryskowych. Oprócz sprawdzonych złączek i elementów do układów regulacji temperatury, użytkownicy mają teraz do dyspozycji złącza adaptacyjne, zaślepki, szybkozłączki z gwintem zewnętrznym i mostki. Wszystkie nitki gwintów są powlekane środkami uszczelniającymi, a więc samouszczelniającymi się.

Strack Norma GmbH & Co. KG z ponad 150 pracownikami opracowuje i produkuje standardowe części do budowy form i tłoczników oraz dostarcza je na cały świat. Założona w 1920 roku w Lüdenscheid rodzinna firma należy dzisiaj do wiodących dostawców części standardowych w Europie. Koncepcja THINK. TECH. STRACK. opisuje unikalną propozycję sprzedaży firmy: THINK oznacza innowacyjne rozwiązania w zakresie budowy narzędzi i form, TECH oznacza specyficzne dla klienta produkty specjalne, modyfikacje produktów i indywidualne rozwiązania, a STRACK oznacza szeroką gamę standardowych produktów. Strack Norma jest właścicielem patentów na innowacje, na przykład w dziedzinie produktów standardowych zapadek, suwaków zatrzaskowych i składanych rdzeni.

Autor: Mariusz Pucek

Artykuł ukazał się w TS Raport 81/2019

 

Na górę