Newsletter / TS Raport 
Zamów

System chłodzenia - Dlaczego z WADIM PLAST ? 

18 czerwca 2018

Rozmowa z Liderem grupy Wadim COOL Markiem Bronikowskim

Jak długo Wadim Plast wdraża systemy chodzenia na polskim rynku ?

Przez blisko 25 lat dostarczyliśmy i uruchomiliśmy ponad 500 mniejszych i większych instalacji chłodzenia, z największą instalacją we Wrocławiu, w firmie LG, o mocy chłodzenia 2400 kW. Mamy też uruchomionych w Polsce kilkanaście systemów ECODRY w oparciu o urządzenia firmy włoskiej Frigel. Polscy klienci powoli przekonują się do tego rozwiązania i jego mocnych stron.
Wadim Plast jest firmą wyspecjalizowaną w sprzedaży urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz produkcji wtryskowej i produkcji narzędziowej. W ramach Grupy Wadim COOL, zajmuje się projektowaniem, doradztwem oraz sprzedażą urządzeń chłodniczych.

Dlaczego klienci mają wybrać systemy chłodzenia WADIM PLAST ?
Wadim Plast jest jedną z największych firm w Polsce, specjalizującą się w gotowych rozwiązaniach w zakresie systemów chłodzenia przemysłowego.
Wadim Plast, od początku swojej działalności w latach osiemdziesiątych, ma na swoim koncie ponad 500 instalacji chłodniczych w Polsce. Oferuje największym producentom wydajniejsze, bardziej energooszczędne i ekologiczne rozwiązania, oparte na urządzeniach chłodniczych znanych producentów, dzięki czemu nasze rodzime firmy umacniają swoją przewagę konkurencyjną.

Jakim kluczowym produktem możecie się pochwalić?
Wśród wielu ciekawych rozwiązań firmy WADIM PLAST znajduje się system HYBRYD ECO-SAFE – unikalny, system chłodzenia przemysłowego w obiegu zamkniętym, który w znacznym stopniu obniża zużycie wody i energii oraz maksymalizuje produkcję. System został zaprojektowany i wdrożony przez naszego specjalistę Pana dr inż. Mariusza Ambroziaka.
Wadim Plast oferuje również centralne agregaty chłodnicze, a także pełną gamę precyzyjnych, mobilnych termostatów i chłodziarek, w celu zaspokojenia specyficznych potrzeb i różnych zastosowań.

Czy może Pan przybliżyć działanie systemu HYBRYD ECO-SAFE?
HYBRYD ECO-SAFE to system oparty na bardzo intensywnym odbiorze ciepła idącym w parze z precyzyjną stabilizacją temperatury w procesie produkcji. Odbiornikiem ciepła jest w tym przypadku specjalny chiller z wbudowanym freecoolerem. Medium chłodzące olej i formy wtryskowe jest specjalnie oddzielone, a temperatura jego pracy jest precyzyjnie ustawiana w każdym obiegu oddzielnie, stosownie do wymagań wtryskarek ( możliwość gwarancji temperatury w przedziale 25-32°C. Układ pracuje na wodę uzdatnioną lub glikol i jest w pełni zabezpieczony przed zamarzaniem w zimie. Zaletą systemu jest to, że mamy pełną gwarancję temperatury w sezonie letnim w porównaniu do standardowych rozwiązań opartych na podlewaniu chłodni (gdzie temperatury przekraczają w wielu przypadkach 35°C, co powoduje wyłączanie się wtryskarek).

Na czym jeszcze polega Państwa przewaga ?
Rodzimy system sterowania, dowolny wybór systemów pompowych (firmy Lowara, Ebara, Grunfoss, KSB) oraz zintegrowane systemy zbiornikowo – pompowe wykonywane pod konkretny wymiar.

A co, z jakością i niezawodnością ?
Nasze systemy utrzymują bardzo wysoką czystość wody przy jednoczesnym zminimalizowaniu procesu jej uzdatniania. Oznacza to, że cały system jest bardziej przewidywalny od strony odbioru ciepła, wymaga znacznie mniej prac konserwacyjnych, oferuje znacznie większą i stabilną wydajność.

Czyli sukcesem jest sprawdzony produkt i bezbłędne uruchomienie ?
Tak. Celem jest maksymalizacja zaufania do proponowanego systemu chłodzenia i do samego dostawcy systemu i usługi uruchomienia. Chcemy, aby klient miał pewność, że otrzyma nasze wsparcie na niestandardowe
rozwiązania konfiguracji, spełniające jego wymagania oraz na pełną obsługę przy uruchomieniach oraz szybką reakcję serwisu.

Jakie są Państwa plany na przyszłość?
Wadim Plast odniósł niewątpliwy sukces w Polsce, w integracji systemów chłodzenia. Będziemy, więc w dalszym ciągu rozwijać i proponować naszym polskim Klientom hybrydowe systemy chłodzenia, dostosowane precyzyjnie do ich wymagań.

 

Mobilne termostaty i chłodziarki

Na górę