Newsletter / TS Raport 
Zamów

Systemy GK Wadim Plast 2018 

19 stycznia 2018

Nic tak nie cieszy handlowca, jak możliwość sprzedaży własnego produktu. Dlatego nas cieszą systemy gorącokanałowe Wadim Plast. Dzięki nim możemy nazywać sie profesjonalnymi dostawcami systemów gorącokanałowych. Dlaczego tak sądzimy? Z wielu powodów. Przede wszystkim tworzenie daje nam wszystkim osobistą satysfakcję, po drugie możliwość dokładnego poznania produktu i kreowania jego procesu twórczego w kierunku uzyskania jak najlepszych wyników.

Opracowując nową linię systemów gorącokanałowych specjaliści działu rozwoju Wadim Plast działali dwutorowo. Pierwszym zadaniem było udoskonalenie naszego podstawowego produktu dysz uszczelnianych na obudowie WP-22, WP-26, WP-40, drugim opracowanie zupełnie nowej rodziny dysz uszczelnianych w obszarze końcówki WP-16, WP-20, WP-29.

Nad opracowaniem konstrukcji dysz pracował zespół, w skład którego weszli analitycy, konstruktorzy, narzędziowcy, a także serwisanci i handlowcy. Wypracowane zostały kryteria, które dysze muszą spełniać, aby stać się dobrym, wartym polecenia produktem, a zatem: równomierny rozkład temperatury na długości dyszy, dobre warunki termiczne w obszarze przewężki, relatywnie krótki czas zmiany koloru (dysze uszczelniane w obszarze końcówki), ograniczenie smug powstających w wyniku wypływania tworzywa z otworów końcówki dyszy, wysoka trwałość i łatwa wymienność poszczególnych elementów dyszy, kompaktowość zabudowy no i oczywiście atrakcyjna cena.

Rozpoczynając proces twórczy od nakreślenia wymagań stawianych produktowi, przeszliśmy do etapu analiz mechanicznych oraz termicznych dysz, wyłaniając spośród początkowych koncepcji te najbardziej obiecujące. Po wykonaniu prototypów prowadzone były długotrwałe próby w narzędziach testowych. Dzięki nim opracowane zostały ostateczne rozwiązania dysz Wadim Plast, spełniające założone na początku kryteria. Nabyte doświadczenia pozwoliły nam również na doskonałe poznanie swego produktu, co owocuje fachowym i poprawnym doborem dysz dla potrzeb naszych klientów.

Oczywiście na tym nie poprzestaliśmy i cały czas pracujemy nad rozwojem nowych rozwiązań. Z początkiem 2018 wprowadzamy do naszej oferty nowe typy końcówek dysz uszczelnianych w obszarze końcówki. Będą to końcówki z wykonaną w nich przewężką - otwarta przelotowa i z przewężką pierścieniową, obie również w wykonaniu wydłużonym.

Ostatnia edycja katalogu została poszerzona o Poradnik Użytkownika, który dostępny jest w wersji papierowej i elektronicznej.

Zachęcamy do odwiedzenia podstrony o systemach GK, gdzie można pobrać:

  • Katalog systemów gorącokanałowych
  • Modele 3D dysz oraz dysz centralnych
  • Poradnik użytkownika

Już od ponad 20 lat specjaliści Wadim Plast są do Państwa dyspozycji w celu doboru systemów gorącokanałowych oraz fachowego wsparcia przed i posprzedażowego.

Życzymy Państwu Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2018.

Autor: Michał Kurleto                                                                                                                                                 

 

Na górę