Newsletter / TS Raport 
Zamów

Targi K - Roboty i Automatyzacja WEMO 

13 października 2016

Będziemy do Państwa dyspozycji na stoisku naszego partnera - Hala 10 / D61

Na stoisku będzie można zobaczyć wszystkie możliwe rozwiązania, zaczynając od kompaktowego manipulatora a kończąc na nowych dużych robotach xLINE z udźwigiem do 60 kg.

xDesign

Wszechstronne liniowe roboty serii xDesign są idealne do odbierania szerokiej gamy wyprasek. Spełniają różnorodne wymagania, jeśli chodzi o wszechstronność. Roboty xDesign są dostępne w czterech rozmiarach z nominalnym udźwigiem od 3 kg do 20 kg. Przeznaczone są dla wtryskarek o sile zwarcia od 200 kN do 8000 kN.

Na stoisku WEMO zostaną pokazane dwa modele tej serii:

  • 6-5 xDesign z udźwigiem do 3 kg dla maszyn od 200 do 1000 kN
  • 16-5 xDesign z udźwigiem do 12 kg dla maszyn od 2500 do 5000 kN

 

sDesign

Do odbierania wyprasek w przemyśle opakowaniowym WEMO oferuje serię sDesign. Te szybkobieżne roboty są zoptymalizowane do najwyższej wydajności i szybkości. Osiągają czasy cyklu < 2,7 s i mogą być używane zarówno z boku jak i z góry. Dla każdej z opcji dostępne są dwa
różnej wielkości roboty w zależności od wielkości wtryskarki.

Seria sDesign znajduje zastosowanie w produkcji opakowań oraz w aplikacjach medycznych, zalecana jest do pracy z formami standardowymi jak i piętrowymi. Dla wyprasek cienkościennych w przemyśle opakowaniowym, WEMO oferuje specjalny rozwiązania IML.

Na stoisku na targach K będzie można zobaczyć:

  • 8-5 sDesign z udźwigiem do 3 kg dla maszyn od 750 do 3000 kN

 

xLINE

Dla obsługi dużych wtryskarek - zarówno jedno jak i wielokomponentowych - WEMO proponuje serię xLine, przedstawioną po raz pierwszy na ostatnich Targach Fakuma.

W serii xLine dostępne są obecnie trzy nowe roboty dla wtryskarek o sile zwarcia od 750 do 25.000 kN. Mniejsze modele przeznaczone są głównie dla maszyn wielokomponentowych z pionowymi jednostkami wtryskowymi. Gwarantują one lepszy dostęp do przestrzeni między stołami wtryskarki.

Na stoisku będą pokazane:

  • 600 xLine PREMIERA ! - z udźwigiem do 60 kg dla wtryskarek od 13.000 do 25.000 kN - Ten niezwykle stabilny robot przeznaczony jest do przenoszenia dużych wyprasek, zwłaszcza dla zastosowań w przemyśle samochodowym oraz AGD.
  • 120 xLine z udźwigiem do 12 kg dla wtryskarek od 2.500 do 5.000 kN

 

eDesign i iDesign

Nowe roboty liniowe serii eDesign i iDesign uzupełniają rodzinę robotów WEMO. Charakteryzuje je ekonomiczność w użyciu, wysoka wydajność i niskie zużycie energii. Stosowane są głównie do odbioru wlewków jak i do obsługi kolejnych etapów produkcji. Seria obejmuje trzy modele z udźwigiem od 4 kg do 10 kg.

Na stoisku WEMO zaprezentowane będą:

  • 6-5 eDesign z udźwigiem do 4 kg i maszyn od 250 do 2.000 kN
  • 3-5 iDesign z udźwigiem do 3 kg do wtryskarek od 750 do 3.000 kN
  • 3-5 iDesign z udźwigiem 2 kg - kompaktowy serwo picker

Industrie 4.0: Inteligentna automatyka przez WIAP 4.0 (Wemo Integrated Automation Process) Wprowadzenie Industrie 4.0 jest czymś nowym na rynku, jednak wcale nie dla WEMO. Od kilku lat Wemo pracuje nad rozwiązaniami przemysłowymi.

Na przykładzie kompletnego gniazda produkcyjnego WEMO zaprezentuje na tegorocznych targach K
już istniejące i nowe funkcje dla przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych.

 

W celu uzyskania informacji online o stanie produkcji – co stanowi ważny element Industrie 4.0 – firma ze Szwecji przedstawi dwa rozwiązania:

  • W-APP jest komponentem, za pomocą którego można uniknąć przestojów w procesie produkcji, ponieważ umożliwia pełną kontrolę produkcji za „jednym kliknięciem”. Czasy cyklu, status każdego z urządzeń oraz wiadomości Push można sprawdzić za pomocą funkcji W-APP.
  • WRS (Wemo Remote Service) jest kompletnym narzędziem do łączności i serwisu, które są również istotnym składnikiem koncepcji Industrie 4.0. Oprogramowanie to umożliwia podłączenie robotów i programowania online, serwis lub śledzenie procesu produkcji z dostępem gdziekolwiek jesteś.

Podsumowanie - roboty na stoisku WEMO na Targach K:

Na górę