Newsletter / TS Raport 
Zamów

Roboty WEMO 

Roboty WEMO

Roboty znanej szwedzkiej firmy WEMO to innowacyjnie zaprojektowane urządzenia o elastycznym i przyjaznym dla użytkownika sterowaniu oraz nowoczesnej konstrukcji. W swojej pracy firma bazuje na 25-letnim doświadczeniu w automatyzacji.

Dzięki połączeniu sił z HAHN Automation Components GmbH w 2015 r., WEMO Automation GmbH oferuje szerokie spektrum robotów i automatyzacji do zastosowań w przetwórstwie tworzyw sztucznych.

ROBOTY Linearne:

 • xDisign
 • sDesign
 • xDesign
 • eDesign

ROBOTY do odbierania wlewka:

 • 3-5 Linear Picker

ROBOTY do paletyzacji:

 • xPacker Midi

Czynności:

 • wyjęcie i odłożenie detali na transporter w tym sztaplowanie (układanie detali jeden na drugim)
 • wkładanie zaprasek
 • wkładanie etykiet i wyjmowanie detalu (technologia etykietowania w formie IML)
 • współpraca z innymi robotami lub innymi maszynami (etykieciarki itp)

Zalety:

 • Roboty pracujące w układzie kartezjańskim produkowane są dla wtryskarek o sile zwarcia od 25 do 4000 ton. Roboty mają nośność od 4 do 100 kg (suma masy chwytaka i odbieranego detalu). Wykonywane są w wersji standardowej Basic oraz w wersji ultraszybkiej High Speed.
 • Serworoboty z obrotowym ramieniem, tzw. ,,swing arm robots”. Roboty te wypierają pneumatyczne ,,sprue pickery”, a więc rozwiązania powolne i energochłonne. Roboty Wemo z obrotowym ramieniem mogą służyć do szybkiego wyjmowania wlewka lub wyprasek. Mogą nawet sztaplować wypraski – dzięki współpracy ze specjalnym transporterem z automatycznie regulowaną wysokością. Dzięki małemu zużyciu energii i szybszemu wyjmowaniu detali z formy, roboty z obrotowym ramieniem zwracają się już po około roku użytkowania.
 • Opatentowany system szybkiej zmiany chwytaka - system ten składa się z jednej części montowanej na stałe, na końcu pionowej osi robota i drugiej części montowanej na chwytaku. Dzięki temu następuję szybka (w ciągu kilku sekund) zmiana końcówki chwytającej i jednoczesne podłączenie 8 kanałów podciśnienia i 8 kanałów elektrycznych, np. związanych z czujnikami na końcówce chwytającej.
 • System automatycznej identyfikacji chwytaka z automatycznym wprowadzaniem oprogramowania dla danego chwytaka. Dzięki temu czas przezbrajania jest bardzo krótki.
 • Dostęp do programowania lub zmiany parametrów pracy robotów może odbywać się zdalnie poprzez sieć internetową i oprogramowanie Wemo Online Software. Oprogramowanie to  pozwala również na połączenie z kamerą internetową i obserwację pracy wtryskarki z robotem.
 • Sztywna i zwarta konstrukcja, która umożliwia szybką i precyzyjną pracę bez wprowadzania drgań.

Panel sterowania:

Roboty posiadają nowoczesny, przyjazny dla użytkownika, dotykowy, kolorowy panel sterowania. W standardzie wszystkie roboty posiadają dwa języki programowania. Podstawowy bardzo łatwy w obsłudze ,,dialogowy język programowania” oraz zawansowany język typu ,,linia po linii” pozwalający na dowolne programowanie robota, tzw. freeprogramming. Dzięki temu roboty Wemo pozwalają na wszechstronną i łatwą obsługę. Opcjonalnie panel sterowania może być wyposażony w trzeci język programowania, tzw. język PLC. Dzięki niemu robot zyskuje nową funkcjonalność wykorzystywaną przy współpracy z innymi robotami czy maszynami.

We wszystkich robotach Wemo, panel sterowania posiada przycisk z funkcją ECO. Funkcja ta powoduje, że po szybkim wejściu i wyjściu robota z obszaru roboczego formy następuje zwolnienie jego pracy, np. podczas odkładania detalu na transporter itp. Spowolnienie to jest realizowane automatycznie, stosownie do danego czasu cyklu wtryskarki. Funkcja ECO zapewnia zmniejszenie zużycia energii oraz obniżenie zużycia elementów mechanicznych robota (prowadnic, pasów transmisyjnych itp.).

Programowanie robotów może odbywać się bezpośrednio przy wtryskarce - na panelu sterowania związanym z robotem lub w biurze przy wykorzystaniu oprogramowania  tzw. Wemo Offline  Software – co pozwala w wielu przypadkach zredukować czas przygotowywania oprogramowania lub jego optymalizowania w komfortowych warunkach.

Wemo xPacker midi - Robot do paletyzacji

WEMO IML System wrap around

Wemo 8-5 HS with IML_Minglingplate

 

Roboty WEMO
Roboty WEMO
Roboty WEMO
Roboty WEMO
Roboty WEMO
Roboty WEMO
Roboty WEMO
Roboty WEMO

Na górę