Zamów

TS Raport - Wsparcie procesu 

12 października 2016
3 konieczne aspekty analizy w budowie form wtryskowych
16 maja 2016
Wykorzystanie Cadmould Cool - Przy tworzeniu założeń konstrukcyjnych formy jednym z aspektów jest przeprowadzenie rzetelnej symulacji termicznej. Jak ważne jest rozpoznanie i eliminacja miejsc o podwyższonej temperaturze, przed zaprojektowaniem narzędzia, pokażemy na poniższym przykładzie.
15 maja 2016

Symulacja odgrywa kluczową rolę podczas opracowywania skomplikowanych części wykonywanych z tworzyw sztucznych. Możliwość konfiguracji rzeczywistych parametrów, np. ciśnienia, a także takich właściwości, jak kurczliwość czy odkształcanie, sprawia, że symulacja zastępuje pracę wielu ...

17 lutego 2016

Rynek opakowań od wielu lat został zdominowany przez wypraski cienkościenne. Miliardy opakowań produkowanych głównie z PP o pojemnościach od kilku mililitrów (przy grubości ścianki ok. 0,4 mm) do kilkudziesięciu litrów (przy grubości ścian od 0,8 do 1,5 mm) z każdym rokiem stają się coraz lżejsze przy tych samych gabarytach i pojemnościach...
 

14 lutego 2016

Varimos® łączy symulację formowania wtryskowego Cadmould® 3D-F firmy Simcon z optymalizacją jakości i systemem kontroli CQC® firmy Dr. Gierth Ingenieurgesell-schaft. Od 25 lat te dwie firmy są uważane za pionierów na rynku formowania wtryskowego i posiadają ...

14 października 2015

Frezowanie matryc i form wielokrotnie polega na obróbce (2 i 2,5D) tzw. kieszeni, czyli usunięciu materiału z obszaru przedmiotu. Klasyczna obróbka wykorzystuje przebieg ścieżki narzędzia (frezu palcowego), który odpowiada konturowi kieszeni.

13 października 2015

Oprogramowanie służące do precyzyjnej symulacji skurczu i odkształceń współpracuje z innymi modułami CADMOULD 3D-F do symulacji procesu wtrysku.

26 maja 2015
Aby właściwie nadzorować proces wtryskiwania, możemy wybierać spośród wielu opcji sterowania za pośrednictwem czujników ciśnienia i temperatury w gnieździe formy. Zaprezentowane w artykule rozwiązania pochodzące z branży medycznej, motoryzacyjnej oraz opakowaniowej posłużą jako przykłady szerokiego zakresu praktycznych zastosowań.
23 maja 2015

SLM Solutions GmbH z Niemiec posiada w swojej ofercie rewolucyjną drukarkę przestrzenną typu SLM 280HL, pozwalającą na wydajne wytwarzanie detali z tworzyw metalicznych dajacych się sproszkować. Wykonywane metodą przyrostową detale mogą być częściami maszyn, elementami powierzchni formującej form lub wykrojników oraz implantami.

23 maja 2015

NX jest zaliczany do programów wiodących, umożliwiających projektowanie i wytwarzanie części. Jedną z najważniejszych zalet, wyróżniających NX na tle konkurencji, jest to, iż posiada bardzo silnie rozbudowany moduł CAM i CAD. Wszystko jest zamknięte w jednym środowisku i nie wymaga dodatkowej translacji.

[1] 2 ... 2

Na górę