roboty

Elektryczne roboty linearne szwedzkiej firmy WEMO to elastyczne funkcje i wygodne sterowanie dla optymalizacji procesu produkcji.


pliki do pobrania


roboty linearne

roboty linearne

• eDesign
• xDesign
• sDesign
• xLine
• eLine

roboty do odbierania wlewka

roboty do odbierania wlewka

• 3-5 Linear Picker

roboty do paletyzacji

roboty do paletyzacji

• xPacker Midi
• WEMO Tandem

01 Optymalizacja procesu

wyjmowanie i odkładanie detali na transporter, w tym sztaplowanie (układanie detali na sobie)

wkładanie zaprasek

wkładanie etykiet i wyjmowanie detalu (technologia etykietowania w formie IML)

współpraca z innymi robotami lub innymi maszynami (etykieciarki itp)


02 Zalety

Roboty pracujące w układzie kartezjańskim produkowane dla wtryskarek o sile zwarcia od 25 do 4000 ton. Roboty mają nośność od 4 do 100 kg (suma masy chwytaka i odbieranego detalu). Wykonywane są w wersjach ekonomicznej, zaawansowanej, szybkiej.

Roboty Wemo z obrotowym ramieniem mogą służyć do szybkiego wyjmowania wlewka lub wyprasek, a dzięki współpracy ze specjalnym transporterem z automatycznie regulowaną wysokością mogą nawet sztaplować wypraski.

Opatentowany system szybkiej zmiany chwytaka – składa się z jednej części montowanej na stałe, na końcu pionowej osi robota, i drugiej części montowanej na chwytaku. Umożliwia zmianę końcówki chwytającej w ciągu kilku sekund, a także jednoczesne podłączenie podciśnienia i obwodów elektrycznych (np. związanych z czujnikami na końcówce chwytającej).

System automatycznej identyfikacji chwytaka z automatycznym wprowadzaniem oprogramowania, skracający czas przezbrajania.

Dedykowane oprogramowanie Wemo Online Software oraz opcjonalnie  możliwość zdalnego programowania i zmiany parametrów przez Internet. , Sztywna i zwarta konstrukcja – szybka i precyzyjna praca bez wprowadzania drgań.


03 Panel sterowania

Zaletą robotów WEMO jest wygodny dotykowy panel sterowania. W standardzie roboty posiadają dwa języki programowania: podstawowy (dialogowy) i zaawansowany (,,linia po linii” pozwalający na dowolne programowanie robota, tzw. freeprogramming), z opcją wprowadzenia trzeciego języka PLC na potrzeby współpracy z innymi robotami i maszynami.

Panel sterowania jest wyposażony w przycisk z funkcją ECO. Po szybkim wejściu i wyjściu robota z obszaru roboczego formy następuje zwolnienie jego pracy (np. podczas odkładania detalu na transporter), automatycznie i stosownie do danego czasu cyklu wtryskarki. Pozwala to na zmniejszenie zużycia energii oraz obniżenie zużycia elementów mechanicznych robota (prowadnic, pasów transmisyjnych itp.).

Programowanie robotów jest możliwe bezpośrednio na panelu sterowania  lub zdalnie, przez dedykowane oprogramowanie.


Skontaktuj się z nami, aby umówić wizytę naszego specjalisty

Lider grupy 4INJECT

Lider grupy 4INJECT

Piotr Janasik

+48 609 110 601
piotr.janasik@wadim.com.pl

Wtryskarki i roboty

Wtryskarki i roboty

Elisabeth Wlazło

+48 609 216 200
elisabeth.wlazlo@wadim.com.pl

Lider grupy 4INJECT

Wtryskarki i peryferia

Piotr Klaczyński 

+48 661 197 797 
piotr.klaczynski@wadim.com.pl