wtryskarki

Wtryskarki elektryczne JSW. Stabilny proces, czysta technologia, precyzyjny produkt końcowy.

We wtryskarkach elektrycznych japońskiej firmy JSW każdy z układów jest napędzany przez indywidualny serwomechanizm, a każdy z serwomotorów w enkoder absolutny, utrzymujący dokładność położenia układów rzędu 0,01 mm, czyli dokładności obrabiarek CNC. Te proste i innowacyjne zarazem rozwiązania pozwalają osiągnąć maksymalną precyzję, skrócenie czasu cyklu, oszczędność energii i redukcję odpadów.


pliki do pobrania


01 Optymalizacja procesu

HAVC High Accuracy VolumeControl

Technologia kontroli objętości dozowania tworzywa.

IWCS Injection Weight and Cushion Stability

Technologia stabilizacji poduszki resztkowej oraz wagi wtrysku.

Electric-driven Soft Pack Servo Control

Umożliwia wypełnianie gniazd z optymalnym ciśnieniem.

APC Advanced Pressure Control

Pozwala na uniknięcie zarówno „przepakowania” formy, jak i „niedolewów”.

Predicted control of metering

Zapewnia łagodne zatrzymywanie prędkości obrotowej ślimaka przed zakończeniem plastyfikacji

Before-holding pressure deceleration Control

Spowalnia prędkość wtrysku do optymalnej poprzez doświadczalne przewidywanie punktu przełączenia na ciśnienie docisku.


02 Układ otwierania/zamykania

funkcja ochrony formy

Wtryskarki JSW kontrolują własną pracę na podstawie błyskawicznych informacji zwrotnych. Czas wysyłania i odbierania tych informacji to 62 μs (około 16 razy szybciej niż w większości wtryskarek konwencjonalnych). Próby ochrony formy, które wykonano na maszynie o sile zwarcia 50 ton, nie pozwoliły na zgniecenie papierowego kubka.

wygodny panel sterowania

Operowanie 15’’ panelem dotykowym oparte o system Android sprawia, że sterowanie wtryskarką jest wygodne jak obsługa tableta lub smartfona. Oprogramowanie oparte o system Android we wtryskarkach JSW to również wygodne aplikacje (Asystent ustawiania procesu pozwalający wyeliminować wady detali czy Asystent zmiany formy i kalibracji napędów).

autokorekta siły zwarcia i autoadaptacja wysokości formy

Technologia autokorekty oraz autoadaptacji układu zamykania pozwala na ominięcie operacji ustawiania siły zwarcia i wysokości formy po nagrzaniu narzędzia. Dzięki temu można zaoszczędzić nie tylko na czasie, ale także na kosztach eksploatacji formy oraz systemu zamykania maszyny.


03 Zalety

precyzja

Gwarancja stabilnego procesu i doskonałej powtarzalności dzięki sterowaniu wszystkich ruchów w zamkniętych obwodach regulacji i ekstremalnie krótkim czasom reakcji.

stabilność

Maszyny JSW odznaczają się stabilną konstrukcją i sprawdzoną technologią elektrycznych napędów. Niewielka ilość części wymagających systematycznej konserwacji sprzyja niezawodności wtryskarek.

czystość

Elektryczna konstrukcja (bez systemu hydraulicznego) sprawia, że wtryskarki JSW są czystsze i bardziej ciche niż maszyny hydrauliczne, co umożliwia pracę w czystej przestrzeni lub w kontrolowanej atmosferze.

rentowność

Wtryskarki JSW zapewniają oszczędność energii nawet do 60%, bardzo niskie zapotrzebowanie na medium chłodzące, brak potrzeby usuwania zużytego oleju z układu hydraulicznego oraz niskie koszty konserwacji. Rentowność wtryskarek JSW podnoszą również: zwiększenie produktywności (poprzez krótsze cykle), podwyższenie jakości produkcji oraz zmniejszenie liczby wadliwych wyprasek.


Skontaktuj się z nami, aby umówić wizytę naszego specjalisty

Lider grupy 4INJECT

Lider grupy 4INJECT

Piotr Janasik

+48 609 110 601
piotr.janasik@wadim.com.pl

Wtryskarki i roboty

Wtryskarki i roboty

Elisabeth Wlazło

+48 609 216 200
elisabeth.wlazlo@wadim.com.pl

Lider grupy 4INJECT

Wtryskarki i peryferia

Piotr Klaczyński 

+48 661 197 797 
piotr.klaczynski@wadim.com.pl